مقالات

5 راه برای انتخاب پرده حمام مناسب

پرده حمام یکی از عناصر دکوراتیو است که باید پوشش مناسبی را ایجاد کند. برای سرویس بهداشتی و حمام از والان و تور استفاده نمیشود.

اما سوالی که واسمون پیش میاد چجوری پرده مناسبی انتخاب کنیم و چه پارامتر هایی در انتخاب پرده حمام نقش دارد است.

یکی از مهم ترین نکات در خرید پرده حمام جنس پرده حمام است.

جنس پرده حمام:

در یک حمام علاوه بر بخار و رطوبت زیاد,مواد شوینده متنوعی با قدرت های مختلف استفاده میشود(شوینده ها,سفید کنننده ها و…) پس استفاده از مواد ضدآب در تهیه و ساخت پرده های حمام مناسب تر هستند,پرده های پلاستیکی و پرده های کامپوزیتی بیشترین مقاومت را در برابر این مواد از خود نشان میدهند.

 

دومین نکته اساسی در انتخاب پرده حمام طرح و رنگ پرده میباشد.

طرح و رنگ پرده حمام:

طرح و رنگ پرده حمام لازم نیست دقیقا همرنگ فضای حمامتان (حوله حمام,پادری حمام و….) باشد اما شما باید سعی کنید رنگ انتخابیتان با فضای حمام هارمونی و همخوانی داشته باشد.

نورپردازی سرویس های بهداشتی یک عامل مهم در دکوراسیون وانتخاب رنگ است.اگر نور طبیعی و یا نورپردازی نمیتواند روشنایی خوبی در فضای حمام ایجاد کند از نصب پرده تیره خودداری کنید,رنگ های ملایم و طیف رنگی روشن فضا را بزرگتر نشان میدهد.

پرده های حمام چاپی نیز اخیرا در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار میگیرد.استفاده از پرده های تزیینی چاپی درسایر بخش های منزل با محدودیت همراه است و باید فاکتورهای زیادی بررسی شود اما فضای حمام با آزادی بیشتری همراه است میتوان از طرح های حیوانات و طبیعت استفاده کرد.

 

نکته مهم دیگر در انتخاب پرده حمام سایز و طول انهاست.

طول و سایز پرده حمام:

سایز پرده حمام بیشتر به سلیقه فردی شما بستگی دارد.اگر برای جداسازی فضای وان حمام میخواهید از پرده استفاده کنید معمولا پرده های کوتاه که نیمی از تنه را پوشش میدهند برای این منظور انتخاب میشوند.اما همیشه میتوانید با نصب پرده از سقف به خوبی فضای حمام را از دستشویی و قسمت رختکن جدا کنید.  انتخاب بین پرده بلند یا کوتاه بستگی به شما دارد و در این مورد هیچ باید و نبایدی وجود ندارد .

در آخر فروشگاه اینترنتی اینترزیست تلاش میکند بهترین جنس ها و طرح های پرده حمام را برای شما مشتریان عزیز فراهم آورد .

 

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *