مقالات

10 ویژگی فوق العاده تخت های طبی

خواب راحت و آرام برای همۀ افراد اهمیت فراوانی دارد به همین منظور افراد علاقه مند به فراهم کردن جای خواب مناسب و نرم هستند،امروزه با اینکه در سراسر جهان تشک های طبی در اشکال و اندازه های مختلفی از سفتی  و نرمی تولید می شود اما بیشتر مشتریان هیچ اطلاعاتی از ویژگی ها  و نکات مهم در خریداری کالا ندارند. عده ی بسیاری گمان می کنند که تشک طبی ویژه افرادی است که دیسک کمر دارند یا از درد های شدید ستون فقرات رنج می برند ،ما این مساله را نفی نمی کنیم اما می خواهیم بگوییم که تشک طبی فقط مخصوص چنین افرادی نیست و اتفاقا برای پیشگیری از درد های ناحیه کمر برای آن دسته از افرادی که به سلامتی جسمانی و فیزیک بدن خود نیز اهمیت می دهند بهترین انتخاب در میان سایر کالاهای مربوط به خواب است. امروزه به دلیل حساسیت بالای خریداران به سلامت خواب خود که ارتباط تنگاتنگی با کیفیت تشک دارد، شرکت‌های تولیدکننده به سمت تولید تشک‌هایی رفته‌اند که دارای حداکثر سازگاری با اندام افراد باشد که به این ویژگی‌ها به اصطلاح ارگونومی گفته می‌شود. به همین منظور، تشک‌هایی تحت عنوان تشک‌های طبی روانه بازار شدند که تا حد قابل قبولی ویژگی‌های سازگار با اندام انسان در آنها تعبیه شده بود. رفته رفته با تمرکز بیشتر بر طراحی بهتر این مدل، متخصصان مدل دیگری به نام طبی فنری را طراحی کردند که حداکثر راحتی و استاندارد را برای خریدان به ارمغان می‌آورد.

ویژگی های یک تشک طبی خوب و استاندارد

  • اولین ویژگی تشک طبی خوب این است که  تشک نباید به گونه ای  باشد که بدن شما داخل آن فرو رود یا به اصطلاح  با قرار گرفتن بدن در مرکز تشک گودی ایجاد شده وبدن داخل آن گودی بیفتد.
  • دقت کنید تشک طبی که انتخاب می کنید نه بیش از حد سفت باشد و نه بیش از اندازه نرم باشد.تشک‌های سفت و نرم هردو می توانند باعث ایجاد کمردرد شوند.
  • دقت کنید تشکی که انتخاب می کنید از مواد اولیه خوب تهیه شده باشد.بهترین ساختار برای یک تشک طبی خوب اسفنج است.متاسفانه بسیار دیده شده که بعضی از فروشندگان به جای تشک اسفنجی تشک های یونولیتی را به مشتریان معرفی می کنند.. این تشک‌ها بسیار سبک و ارزان قیمت‌تر از تشک‌های اسفنجی‌بوده وبیشتر از دو سه ماه عمر نمی‌کنند.
  • یک تشک طبی خوب و استاندارد تشکی است که انعطاف پذیر باشد، در حدی که با فشار انگشت دست چند میلی متر فرو رود.دقت کنید فقط چند میلی متر. این انعطاف پذیری باعث می‌شود که تشک بتواند فرم بدن را به خوبی نگهداری کند و نقاط فشار، کم شود و باعث شود که بدن، شکل های نامناسب و غیر همگن به خود نگیرد و روی بدن تاثیر منفی نداشته باشد
  • تشک مناسب نباید به مرور زمان تخریب شود و حداقل باید 5 سال عمر کاملا مفید د اشته باشد.
  • سعی کنید تشک طبی انتخاب کنید که عایق‌هایی از الیاف ضد باکتری و ضد حساسیت در ساختار آن وجود داشته باشد. نوع پارچه تشک، استحکام و مقاومت آن، نوع دوخت و شرایط آماده‌سازی و بسته ‌بندی تشک از پارامترهایی است که نشانه مرغوبیت تشک است.
  در این بخش میخواهیم درمورد انواع تشک ها اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم

معرفی انواع تشک های خوشخواب

تشک فنری:
این نوع از تشک‌ها ساده‌ترین مدل‌های تشک می‌باشند که معمولا در مکان‌هایی که اولویت اول کاهش هزینه تشک است، مورد استفاده قرار می گیرند. این تشک‌ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند از جمله: تشک های با فنر متصل و فنر منفصل. تشک‌های با فنر متصل از تعداد زیادی فنر که جابجایی هر کدام مستقل از یکدیگر است، تشکیل شده است. در مقابل تشک‌های با فنر منفصل از تعدادی فنر که به یکدیگر وصل بوده و جابجایی هر کدام به دیگری وابسته است تشکیل شده است. از معایب این تشک‌ها می‌توان به عمر کمتر آنها و ماندن قوس در نواحی مرکزی اشاره کرد.  
تشک های طبی:
مهمترین تفاوت این نوع تشک‌ها با مدل‌های فنری، عدم استفاده از فنر در این تشک‌ها می‌باشد. همچنین این تشک‌ها عمر بالاتری نسبت به مدل‌های فنری دیگر دارند و معمولا سفت‌تر هستند و از موادی با جنس‌های مرغوب‌تر نسبت به تشک‌های فنری تهیه می‌شوند. اما این تشک‌ها همچنان ایراد ماندن اثرات قوس و برآمدگی بدن را روی خود دارند. در انتخاب این تشک‌ها، یکی از مهم‌ترین عواملی که باید در نظر گرفته شود جنس مواد سازنده تشک است که برای شما حساسیت‌زا نباشند.  
تشک‌های طبی فنری:
ما تشک‌های طبی فنری این مدل که به تازگی وارد بازار شده و به سرعت جای خود را در میان خریداران باز کرده است  به دلیل طراحی خاص خود، حمایت کاملی از ستون فقرات به ارمغان می‌آورد که منجر به سلامت هر چه بیشتر بدن در هنگام خواب می گردد. همچنین این تشک‌ها نسبت به مدل‌های بالایی دارای عمر بالاتری هستند. اما انتخاب صحیح این نوع از تشک‌ها نیاز به داشتن آگاهی از ویژگی هایی است که یک تشک طبی استاندارد دارد.
ویژگی تشک های طبی فنری:
  1.این تشک ها خیلی سفت نیستند این تشک‌ها باید دوخت محکمی داشته باشند تا در طول زمان دچار شکافتگی نشوند. همچنین سطح این تشک‌ها نه تنها نباید بیش از حد سفت باشند، بلکه داشتن مقداری نرمی و انعطاف برای آنها ضرویست. تشک‌های بیش از حد سفت باعث آسیب به ستون فقرات و انحراف در آن می‌شوند. البته به این مورد هم دقت کنید که تشک‌های بیش از حد نرم هم باعث کمر درد شما می‌شوند. این موارد را می‌توانید با تست تشک به وسیله دراز کشیدن روی آن در مدت حداقل 15 دقیقه متوجه شوید.

   2.مموری فوم

از دیگر امکاناتی که برای این نوع از تشک‌ها ضروریست مموری فوم می‌باشد. مموری فوم ها به حمایت حداکثری تشک از ستون فقرات کمک می‌کنند. مموری فوم‌ها از یک لایه فوم با چگالی متفاوت تشکیل شده‌اند. این فوم وقتی در معرض وزن و دما قرار بگیرد فرم بدن را به خود گرفته و آسایش بیشتری را برای فرد ارائه می‌کند. همچنین باعث کمتر شدن ارتعاش در تشک های دو نفره می‌شود. یکی از مهم‌ترین عوامل برهم خوردن خواب در طول شب همین تکان‌های ناشی از حرکت افراد در تخت دو نفره می‌باشد که به کمک مموری فوم برطرف می‌شود.

  3.نوع فنر

به فنرها دقت کنید. نباید ملاک خود را تعداد فنرها قرار دهید. در تشک‌هایی که فنرهای منفصل دارند، هر فنر به صورت مجزا از ستون فقرات شما حمایت کرده که مناسب‌تر است. دیگر مزیت تشک‌های طبی فنری با فنر مستقل آرامش بیشتر در خواب است. زیرا با جابجا شدن دیگری روی تشک، شما کمتر متوجه آن می‌شوید، مخصوصا وقتی خوابتان سبک باشد. همچنین باید به فنرهای تشک به صورت ویژه دقت کنید. فنرها باید از جنس آلیاژ آلومینیوم یا آهن باشند که هم عمر بالایی داشته باشند و هم در مواجه با وزن‌های بالا دچار گودی و تغییر شکل دایمی نشوند.

  4-جنس الیاف

جنس الیاف باید بگونه‌ای باشد که برای افراد حساسیت ایجاد نکند. در این جاست که تشک‌های تقلبی می‌توانند خطرهای جبران ناپذیری برای افراد ایجاد کنند. مشکلاتی از قبیل حساسیت‌های پوستی و تنفسی. پس اگر پیش زمینه این بیماری‌ها را دارید، توصیه می‌کنیم قبل از خرید این تشک‌ها با پزشک خود مشورت کنید. یکی از بهترین موادی که به عنوان الیاف در این نوع تشک‌ها به کار می‌رود پلی استر فشرده می‌باشد.

نکته مهم در هنگام خرید تشک طبی خوب

بهترین روش برای اینکه تمام  نکته های ذکر شده در انتخاب یک تشک طبی خوب را در نظر داشته باشید این است که یک بار روی تشک دراز کشیده و تشک طبی را تست کنید. نکته مهم دیگر این است که معمولا برند های صاحب نام از مواد اولیه با کیفیت در تولید تشک طبی خوب استفاده می کنند.تا آنجا که برای شما مقدور است برای خرید یک تشک طبی استاندارد به فروشگاه های کالای خواب صاحب نام مراجعه نمایید. در این راستا فروشگاه اینترنتی اینترزیست بهترین و با کیفیت ترین تشک های بازار را با قیمت مناسب و امکان پرداخت اقساطی برای راحتی بیشتر شما مشتریان عزیز فراهم کرده است. شما میتوانید در دسته بندی کالاها بخش تشک انواع تشک های خوشخواب را مشاهده و انتخاب کنید.  

   

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *